مركز تحقیقات نجوم و اختر فیزیك مراغه

نویسنده : ایوب فارابی شنبه دهم خردادماه سال 1393 02:11 ب.ظ  •    ارسال شده در: تاریخ مراغه


 

مركز تحقیقات نجوم و اختر فیزیك مراغه

(وابسته به مركز تحقیقات فیزیك و ریاضیات كاربردی تهران)

 

مراغه دارای سابقه ‪ ۷۵۰ساله در تحقیقات نجوم بوده و رصدخانه بین‌المللی این شهرستان الهام بخش بسیاری از رصدخانه‌ها در كشورهای خارجی و داخل كشور است.مركز تحقیقات نجوم و اختر فیزیك مراغه در سال ‪ 13۸۱با تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری تاسیس شده است.

این مركز زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فن‌آوری با بهره‌گیری از اعضای هیات علمی خارجی و اعضای هیات علمی داخلی در زمینه‌های مختلف علم نجوم كه در حال حاضر ‪ ۱۸محقق ، استاد و استادیار از دانشگاه‌های داخلی و خارجی از كشورهای مختلف از جمله ارمنستان ، آذربایجان و روسیه در این مركز فعالیت دارند. این مركز از طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی كه در داخل و خارج از كشور در زمینه نجوم انجام می‌شود و طرح‌های بین‌المللی فضایی و زمینی حمایت می‌كند.

تربیت نیروی انسانی در زمینه‌های پژوهشی و آموزشی ، تلاش برای درخشش علمی با استفاده ازچاپ مقالات برای تازه‌ترین موضوعات نجومی و انعقاد قرارداد برای اجرای طرح‌های بین‌المللی از برنامه‌های این مركز است.

جهت دیدن مطلب و تصاویر بیشتر بروی ادامه مطلب كلیك كنید


.


 آخرین ویرایش: پنجشنبه دوم مردادماه سال 1393 07:42 ب.ظ

پنجشنبه سیزدهم فروردینماه سال 1394 02:49 ق.ظ
با عرض سلام خدمت شما عزیزان پیشنهادی دارم نمیتوان تصویر دیجیتالی از رصد خانه مراغه را بصورت سی دی تهیه كرد مثل سی دی كه از تخت جمشید طراحی شده و عظمت آن را به همگان نشان میدهد خوب سی دی كه مورد تایید باشد میتوان تهیه كرد تا عظمت بزرگترین رصد خانه جهان را به همگان نشان داد .با تشكر از شما عزیزان منتظر سی دی دیجیتالی طراحی گام به گام رصدخانه مراغه و رصد ستارگان توسط خواجه نصیرالدین طوسی به همراه توضیحات هستیم .

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic