طغرل طهماسبی)  نویسنده معاصر) طغرل طهماسبی

 در سال 1353 در شهر مراغه دیده به جهان گشود. پس از أخذ مدرك دیپلم در رشته‌ی علوم تجربی، مدرك لیسانس و فوق‌لیسانس خود را در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود ـ زبان و ادبیّات فارسی ـ دریافت نمود. دانشجوی سال دوم دوره‌ی لیسانس بود كه اوّلین اثر خود را با نام «موسیقی در ادبیّات» توسّط انتشارات رهام تهران به زیور طبع آراست كه این كتاب در مدّت زمان كوتاهی در بازار كتاب كمیاب شد. (برخلاف عدم معرّفی در شهرستان مراغه).

 

وی هم‌زمان با تألیف كتب، با نشریّات محلّی و سراسری چون: ماهنامه‌ی حافظ، ماهنامه‌ی آناهید، مهر، موسیقی و ... همكاری می‌نمود كه حاصل آن چاپ بیش از 40 مقاله در این نشریّات است.

 

طغرل طهماسبی هم‌اكنون، كتاب‌های «فرهنگ سازها و نام‌ها» (4جلد)، «شعله‌های مانا» (فرهیختگان مراغه)، فرهنگ جامع اشعار مهدی اخوان ثالث (پایان‌نامه) را زیر چاپ دارد.

 

برگزینش مقاله‌ی وی با عنوان «معلّم ثالث» در همایش بین‌المللی عبدالقادر مراغی، توسّط فرهنگستان هنر، عاملی گردید بر چاپ كتاب «عبدالقادر مراغی، معلّم ثالث» توسّط نشر آوای راد، و نیز انتخاب مقاله‌ی «تاریخ نجوم» در همایش بین‌المللی نجوم مراغه كه به همراه همسر خود ـ خانم زیبا دانش ـ به رشته‌ی تحریر درآورد، از دیگر فعّالیّت‌های وی به شمار است.

 

طغرل طهماسبی در حال حاضر كارشناس ارشد امور فرهنگی اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مراغه می‌باشد.

 


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات